Interiéry HOPA

Jak vybrat interiérové shrnovací dveře?

personKamil Šenk 11.10.2022

Dveře nemají rozhodně jen praktickou funkci, nýbrž i funkci estetickou. Zároveň je to pravděpodobně jedna z nejpoužívanějších součástí vašeho domu – dveře otevřeme v průměru deset tisíckrát ročně. Jejich správnému výběru byste tedy měli věnovat zvýšenou pozornost. Dveře coby designový prvek domácnosti i dalších prostor musí být mimo jiné dostatečně nadčasové, aby se vám po pár letech neokoukaly.

Podle čeho vybrat barvu a materiál?

Základní pravidlo zní: Dveře by měly barvou ladit s podlahou či barvou stěn – buď byste měli volit tónově podobnou barvu či naopak barvu kontrastní. Dekor a odstíny barev jsou značně rozmanité – rozhodně byste ovšem neměli vybírat konkrétní odstín dekoru dveří na internetu, jelikož se barvy mohou od skutečnosti významně lišit. Raději tedy navštivte vzorkovnu, kde budete mít odstíny přímo před očima a budete si moci udělat nejlepší představu.

Výběr materiálu by měl odpovídat danému prostředí interiéru. V současnosti je nejoblíbenější použití CPL laminátu, který umožňuje téměř dokonalou imitaci dřeva. Tento materiál je vhodný pro domácnosti s dětmi či domácími mazlíčky, jelikož vydrží mechanický nápor, je odolný, nevybledne a zároveň mu nevadí ani voda. Pro vysoce namáhané místnosti je pak vhodné zvolit dveře z tvrzeného HPL laminátu, který vydrží opravdu hodně. Pro vyznavače přírodních materiálů na trhu existuje široká nabídka dveří z masivu či dýhy pokryté vrstvou přírodního dřeva. U nich je ovšem třeba brát v potaz, že nepříliš dobře snáší vodu, mohou se rozklížit a je u nich zvýšené riziko poškrábání.

Kromě klasických dveří je též možné zvolit shrnovací dveře, které jsou zajímavou alternativou a často slouží k rozdělení větších prostorů, pro přednáškové sály a komerční interiéry. U této varianty je přirozeně možnost zvolit různé materiály – měkké koženkové dveře či lamelové plastové dveře.

Váš vkus a styl interiéru jsou pro vzhled dveří základ

U výběru interiérových dveří je také třeba dbát na jejich design, provedení a celkový vzhled. Zde záleží jak na vašem osobním vkusu, tak na celkovém stylu interiéru, do kterého chcete dveře zasadit. Jelikož jsou dveře investicí na dlouhá léta, je zapotřebí vybrat takový design, který se vám za několik sezón neomrzí a bude vás ještě dlouho těšit.

Ze základních možností máte na výběr například dveře plné či se skleněnou výplní. Zde je třeba vzít v potaz, zda je sklo čiré či mléčné a jak do místnosti bude tím pádem vidět.

Zároveň byste měli myslet na bezpečnost jak vaši, tak dalších rodinných příslušníků či předpokládané skupiny návštěvníků komerčních interiéru. V případě, že máte malé děti a chcete si do interiéru pořídit zčásti či zcela prosklené, měli byste vždy volit variantu s bezpečnostním sklem, které je lepené na fólii, či sklem kaleným, které se při rozbití neroztříští na ostré střepy.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, jde především o to, abyste ze dveří měli dobrý pocit a ony vás mohly těšit mnoho dalších let. Pokud si stále nevíte rady s výběrem, obraťte se na nás a my vám rádi poradíme a pomůžeme vám vybrat ten správný kousek.

 

Přejít na interiérové shrnovací dveře

Rubriky článků:

Radíme

Radíme